+48 662-916-727
+48 696-939-604
shop@ivemax.com
FAQ (pytania i odpowiedzi) - przydatne porady dla użytkowników Iveco Daily 0

Masz pytanie? My znamy odpowiedź! Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez użytkowników samochodów Iveco Daily!

1. Co ile wymiana rozrządu w Iveco Daily 3.0 ?

Serwis zaleca co 600 000 km, ale z doświadczenia wiemy, że najczęściej jest to ok. 300 000 km. Jest to spowodowane trudnymi warunkami użytkowania oraz niestety tym, że często są to auta sprowadzane z nieudokumentowanym przebiegiem i nie wiadomo, czy stan licznika zgadza się ze stanem faktycznym.

Sprawdź: Rozrząd Iveco Daily

2. Gdzie Iveco Daily ma numer VIN ?

Numer nadwozia jest w trzech miejscach pojazdu. - tabliczka znamionowa na pasie przednim - z prawej strony ramy na wysokości przedniego koła - naklejka na przednich prawych drzwiach lub słupku poniżej rygla przednich drzwi. jeśli auto w przeszłości miało kolizję, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że na pasie przednim nie będzie tabliczki. W starszych modelach ze względu na korozję może być problem z odczytaniem numeru, który znajduje się na ramie.

Sprawdź: Wzmocnienia czołowe Iveco Daily

3. Gdzie są bezpieczniki w Iveco Daily ?

We wszystkich modelach bezpieczniki znajdują się z lewej strony kierownicy pod osłoną głośnika.

Sprawdź: Skrzynki bezpieczników Iveco Daily

4. Jak rozebrać lusterko w Iveco Daily ?

Wszystko zależy od tego jaki element lusterka chce się wymienić. Żeby wymienić kierunkowskaz w lusterku, wystarczy wyjąć dolny wkład. W przypadku lusterka na krótkim ramieniu z dużym kierunkowskazem ( modele po 2014 roku ) należy zdemontować oba wkłady.

Sprawdź: Lusterka Iveco Daily

5. Gdzie jest antena w Iveco Daily po 2006 roku ?

W modelach po roku 2006 roku antena znajduje się w prawym lusterku pod obudową.

Sprawdź: Anteny Iveco Daily

6. Gdzie znajdę kod lakieru ?

Kod lakieru znajduje się na wewnętrznej stronie poszycia błotnika od strony kierowcy . Jest to mała srebrna wklejka. Najbardziej popularne kody lakieru to : IC- 194 śnieżnobiały IC- 334 kremowy

Sprawdź: Błotniki Iveco Daily

7. Gdzie znajdę kod silnika ?

Na tabliczce znamionowej, która jest na pasie przednim. Kod silnika znajduje się również na bloku silnika, ale nie jest to sposób by odczytać go "na szybko " ;) 

Sprawdź: Silnik i osprzęt Iveco Daily

8. Jaki olej do Iveco Daily 2.3 oraz 3.0 ?

5W30 Petronas Urania LS Po roku 2016 dla samochodów z emisją spalin Euro 6 zaleca się 0W30 Petronas Urania TEK . Można stosować oleje innych producentów, najważniejsze by olej spełniał normy Iveco.

Sprawdź: Filtry oleju Iveco Daily

 

 

Zobacz inne nasze wpisy blogowe

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium